حوزه شهدای گمنام بسیج دانشجویی

دانشگاه پیام‌نور مرکز بندرعباس

حوزه شهدای گمنام بسیج دانشجویی

دانشگاه پیام‌نور مرکز بندرعباس

نگاه‌های مشترکی در زمینه بحران منطقه و تروریسم میان تهران - پاریس وجود دارد
نشست علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با کلود بارتلون رئیس مجلس ملی فرانسه به پایان رسید.

به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ نشست علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با کلود بارتلون رئیس مجلس ملی فرانسه به پایان رسید.

رئیس مجلس دهم به همراه رئیس مجلس ملی فرانسه بعد از پایان نشست در میان خبرنگاران حضور یافتند و لاریجانی ضمن اعلام خیر مقدم به وی و همکارانشان گفت: ارتباطات خوبی از گذشته میان پارلمان ایران و فرانسه وجود داشت.

وی تصریح کرد: معتقدم سفر رئیس مجلس ملی فرانسه نقطه برجسته ای در رابطه میان دو پارلمان خواهد بود.

لاریجانی با بیان اینکه در زمینه های توسعه اقتصادی میان دو کشور و رفع موانع در جلسه امروز صحبت هایی داشتیم افزود: همچنین در زمینه بحران منطقه و مشکل تروریسم نیز نگاه های مشترکی میان ما وجود داشت.

رئیس مجلس تاکید کرد: نگاهی نیز به راه حل های منطقه در مورد سوریه، عراق، لبنان و دیگر کشورها داشتیم.

لاریجانی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم سفر رئیس مجلس ملی فرانسه به جمهوری اسلامی ایران، با موفقیت همراه باشد.

**این دیدار به لغو موانع بانکی و حضور شرکت‌های فرانسوی در ایران کمک می‌کند

در ادامه کلود بارتلون رئیس مجلس ملی فرانسه ضمن ابراز تشکر از رئیس مجلس شورای اسلامی به خاطر دعوتی که از آنها داشته گفت: بنده از جانب هیئت همراهم که شامل رئیس گروه دوستی پارلمان ایران و فرانسه و همچنین اعضای کمیسیون دفاع و سیاست خارجی بار دیگر تشکر و افتخار می کنیم که در ایران هستیم.

رئیس مجلس ملی فرانسه تصریح کرد: همچنین از ابراز همدردی و تسلیتی که به دنبال سوقصد تروریستی در فرانسه در شهر نیس صورت گرفت نیز تشکر می کنم.

وی ادامه داد: این سوقصد تروریستی موجب شد تا سفر بنده به ایران که قرار بود در تاریخ 15 ژوئیه انجام شود به تعویق بیافتد.

کلود بارتلون بیان داشت: این گونه مسافرت ها اجازه می دهد به نمایندگان مردم که صحبت ها و مبادلاتی در زمینه توافق هسته ای که در گذشته صورت گرفته و همچنین مسائل منطقه ای و توسعه روابط اقتصادی میان دو کشور صحبت هایی انجام دهند.

رئیس مجلس ملی فرانسه تاکید کرد: روابط پارلمانی امکان کامل شدن روابط میان دو دولت را فراهم می‌کند و در جهت غنای آن پیش بروند را دارد و به آن کمک می کند.

وی اذعان داشت: مجلس ملی فرانسه برای حفظ روابط بین دو پارلمان ایران و فرانسه تاکید داشته و دارد همان طور که پیش از توافقنامه وین رئیس کمیسیون سیاست خارجی فرانسه سفری را به ایران انجام داد.

رئیس مجلس ملی فرانسه اظهار داشت: بعد از اجرای توافقنامه وین این گونه سفرها به روابط میان دو کشور کمک می کند همان گونه که رئیس جمهور محترم ایران سفری را به فرانسه طی ماه های گذشته داشت و همچنین سفرهای متعددی از سوی وزرا صورت گرفت و آخرین وزیر فرانسه وزیر محیط زیست بود که به ایران آمد.

وی تصریح کرد: امیدوارم این رفت و آمدها و روابط در نگارش صفحه جدیدی از تاریخ در مورد روابط ایران و فرانسه کمک کند.

کلود بارتلون ضمن ابراز خرسندی از دیدار و صحبتی که به لاریجانی داشت گفت: صحبت ها و مبادلاتی در زمینه های مختلف میان دو کشور صورت گرفت و مسلما این دیدار به ارتقا روابط ، اجرای توافقنامه وین و برداشته شدن یک سری موانع بانکی و همچنین حضور شرکت های فرانسه در ایران کمک می کند.انتهای پیام/قدر

۹۵/۰۶/۱۷
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام‎نور مرکز بندرعباس

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی