حوزه شهدای گمنام بسیج دانشجویی

دانشگاه پیام‌نور مرکز بندرعباس

حوزه شهدای گمنام بسیج دانشجویی

دانشگاه پیام‌نور مرکز بندرعباس

سخنگوی سازمان انرژی اتمی کشورمان یرامون پیگیری‌های قضایی حمله سایبری به تاسیسات هسته‌ای ایران، توضیحاتی را ارائه کرد.

"بهروز کمالوندی" سخنگوی سازمان انرژی اتمی کشورمان در گفتگو با خبرنگارسیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، پیرامون پیگیری حمله سایبری به تاسیسات هسته‌ای ایران از طریق مراجع قضایی داخلی و بین المللی، اظهار داشت: پیگیری این موضوع در حوزه کار وزارت خارجه است اما در عین حال ما هم مشغول به جمع آوری اطلاعات هستیم .

وی ادامه داد: در نهایت اطلاعات جمع آوری شده را در اختیار وزارت خارجه قرار خواهیم داد، لازم به ذکر است این حمله ها مربوط به مسائل گذشته از جمله ویروس استاکس نت می باشد.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی کشورمان افزود: اکنون در حال انجام مکاتبات داخلی هستیم و خلافی ها و مدارکی که گزارش شده را پس از جمع آوری در اختیار وزارت خارجه قرار خواهیم داد البته این کار در زمان خودش، یک بار انجام شد و اکنون بار دیگر این موضوع برسی می شود تا بتوانیم به لحاظ بین المللی و حقوقی آن را پیگیری کنیم.

کمالوندی با اشاره به اینکه مستقیما به مراجع بین المللی مراجعه نمی کنیم گفت: این موضوع برعهده وزارت امور خارجه است و سازمان انرژی اتمی به صورت مستقیم با مجامع بین المللی در تماس نخواهد بود، اکنون مسئه مهم این است این موضوع را به کدام مرجع بین المللی باید ارائه کنیم و چه مدارکی لازم است که بخش حقوقی و بین المللی وزارت خارجه این کار را انجام خواهد داد.

وی پیرامون کلنگ زنی نیروگاه بوشهر اظهار داشت: روز شنبه با حضور معاون اول رئیس جمهور، رییس سازمان انرژی اتمی و سفیر روسیه کلنگ زنی بوشهر انجام خواهد شد.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی کشورمان با اشاره به اینکه ما به صورت مقرر گزارش های خود را به آژآنس اعلام می کنیم خاطرنشان کرد: آژانس بین المللی انرژی اتمی هر سه ماه یک بار پیرامون فعالیت های هسته ای کشورمان گزارشی را ارائه خواهد کرد و قرار نیست نشستی میان ایران و آژانس برگزار شود.

انتهای پیام/قدر

۹۵/۰۶/۱۷
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام‎نور مرکز بندرعباس

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی